Youtube Reklam Ajansı Antalya

Youtube güçlü bir pazarlama aracıdır. Marka Bilinirliğini artırmak için en etkili mecralardan biridir.

Youtube reklamcılığında sizlere en düşük maliyetler ile gerçek hedef kitlenize erişim sağlayarak markanızın bilinirliğini artırıyoruz. Gelişen reklam kurguları ile youtube üzerinden satışlarınızı artırıyoruz.

YouTube Reklamcılığı

YouTube reklamcılığı günümüzde oldukça popüler hale gelen reklam türleri arasında yer alıyor. Bu reklam türünden birçok firma geniş ölçüde yararlanabiliyor. YouTube dünya üzerinde en fazla izlenen online platformlar arasında yer alıyor. Müzik dinlemek, video izlemek ya da dizi film izlemek isteyen kişiler YouTube kanalının tüm avantajlarından geniş ölçüde yararlanabiliyor. Bu anlamda YouTube kişilere kendi özel kişisel kanallarını açabilme imkanı da sunuyor.

Hem firmalar hem de kişiler kendilerine ait bir kanal açarak buradan çeşitli yayınlar ve paylaşımlar yapabiliyor. YouTube kanalı üzerinden kişiler popüler hale geldiklerinde reklamlar üzerinden de para kazanma imkanı bulabiliyor. YouTube reklamcılığı konusunda birçok firma da araştırma içerisine girebiliyor. Çünkü abonesi fazla olan YouTube kanallarına reklam vermek müşteri kazanmak açısından büyük bir önem taşıyor.

YouTube kanallarına reklam vermek isterseniz profesyonel olarak sizlere en iyi desteği sunabiliriz. Çünkü YouTube reklamı verme işleminde gereken her türlü titizliği mutlaka göstermelisiniz. Hangi kanallara reklam verileceği ya da ne tür bir reklam uygulaması yapılacağı konusunda sizlere titizlikle hizmet sunuyoruz.Youtube Reklamcılığı Nedir?

YouTube 2005 senesinde geliştirilmiş olan bir video içerik sitesi. Bu site 2006 senesinde Google tarafından satın alınarak daha da geliştirilmiştir. Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motorlarından biri haline dönüşmüştür. YouTube reklamcılığı da bu bakımdan her geçen gün biraz daha popüler hale gelmeyi başarmıştır. Bu reklam türü markaların kendi hedef kitlesindeki kişilere daha hızlı ulaşmak için verdikleri reklamlardır. YouTube Reklamcılığı ile şu hedeflere ulaşmak amaçlanır:

 • Marka bilinirliğini artırmak

 • Daha fazla izlenme sayısına ulaşmak

 • Hedef kitleye daha hızlı ulaşmak

 • Dijital pazarlama başarısını artırmak

 • Abone ve takipçi sayısını artırmak

 • Ürünlerin ve hizmetlerin daha kolay tüketici tarafından keşfedilmesini sağlamak

Gibi birçok farklı etkisi bulunur. Bu amaçlara ulaşabilmek için de birçok farklı YouTube reklam türünden yararlanılır.Youtube Reklam Nasıl Yapılır?

Beklentilerinize uygun bir YouTube reklamı vermek istiyorsanız belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Böyle durumlarda firmamız firmanız ya da markanız adına en uygun reklam türlerini tercih ediyor. Uygun bir reklam metni ya da yöntemi seçerek profesyonel YouTube reklamları hazırlıyor. Beklentilere yanıt veren bir YouTube reklamı yaptırmak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Youtube Reklamı Kaç Saniye?

YouTube Reklamcılık konusunda kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı kriterler bulunur. Bunlardan birisi de YouTube kanallarına vereceğiniz reklamların suresidir. YouTube reklamı kaç saniye sorusuna yanıt vermek gerekirse bu reklamların 15 ya da 20 saniye uzunluğunda olması gerekir. Videonun görüntülenebilmesi için atlanamayan reklamların en az 6 saniye sürmesi gerekir. Bununla birlikte reklamların türüne göre de süre değişebilir.Youtube Reklam Modelleri Neler?

Youtube reklam modelleri arasında birçok farklı alternatif bulunur. Firmanız için en iyi alternatifi seçmeniz büyük bir önem taşır. YouTube reklamcılığı modelleri arasında şunlardan bahsedilebilir:

 • Atlanabilir video reklamları

 • Atlanamayan video reklamları

 • Bumper reklamlar

 • Yer paylaşımlı reklamlar

Bunların her birinin kendine göre çeşitli avantajları bulunur. Kullanıcılar bu avantajları değerlendirerek profesyonel bir reklam yapabilme imkanı bulabilirler. Reklam ve firma konseptinize en uygun olan reklamı seçerek sizlere profesyonel anlamda bir destek sunuyoruz.Youtube Reklam Vermek Kaç TL?

YouTube reklamcılığı modellerinden birini seçtiğinizde bu reklamlar için belirli standartlarda ücret de ödemeniz gerekir. Bu platform üzerinden reklam vermek son derece ekonomiktir. 30 ve üzerinde saniyede izlemeler için görüntüleme başına 5 ile 10 kuruş arasında bir ücretlendirme yapılmaktadır.Youtube Reklamları Ödemesi Neye Göre Yapılır?

Youtube reklamlarında belirli kriterlere göre ödemeler yapmaktadır. İzlenme sayısı, izlenme süresi gibi durumlar Youtube reklamcılığında son derece dikkat edilen noktalar arasında yer alıyor. Reklamların tıklanma başına ücret ödenmesi en bilinen ödeme yöntemlerindedir. Yani sizler YouTube üzerinden reklam vereceğiniz zaman reklam ne kadar tıklanırsa o kadar fazla ödeme yapmanız gerekir.Youtube Reklamları Etkili Midir?

Youtube Reklamcılığı son derece etkilidir. Bu reklamları vermek firmanıza şu açılardan avantajlar kazandırır:

 • Firmanızın kişiler üzerindeki bilinirliği artar.

 • Firmanızın prestijine olumlu etkiler yapar.

 • Reklam ve tanıtım çalışmalarınızda pozitif bir katkı sunar.

 • Ölçülebilir reklamlardır.

 • Hedef kitlenize en kolay yoldan ulaşma imkanı sunar.

Kısacası birçok açıdan sizlere avantaj sunan reklamlardır. Bu alanda hizmet almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle Çalışmak İster misiniz?

Markanızın dijital dönüşümünü sağlıyoruz. Dijital platformlarda marka itibarınızı artırıyoruz ve hedeflediğiniz kitleye sizleri tanıtıyoruz.